Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda bahsedecek olursak. Bu Blog’un kurulma sebebi Ağ ve Sistem Uzmanlığı alanına yeni girecek, yeni girmiş ve hali hazırda çalışmakta olanlara faydalı olabilmektir. Bloğumuzda Ağ Sistemleri (HP Procurve, HP Comware, Cisco, Huawei vb cihazlar ), Windows Sistemler(Windows 7-8-10, Windows Server 2003-2008-2012-2016), Linux Sistemler(Ubuntu, Redhat, Centos vb.), Sanallaştırma Sistemleri(VMware, Hyper-V) gibi sektörde kullanılmakta olan sistemler hakkında bilgiler vermek ve bu sistemlerin kurulumu, yönetimi, bakımı gibi durumlarda karşılaşılan sorunlara çözümler üretmektedir.

Amacımız sektöre başlamayı düşünen, sektörde kendini geliştirmek isteyen istekli kişilere bir nebze de olsa yardımcı olmaktır.

Ağ ve Sistem Uzmanlığına meraklı ve istekli kişilere de sayfamızda yazar olarak yer verilecektir. Bloğumuzda yazı yazmak isteyen kişiler, yazmak istedikleri konular ve öz geçmişleri bize kalben@kalbenbilisim.com adresinden başvuru yapabilirler.

Ağ ve Sistem Uzmanlığı Paylaşım Alanı
Ağ ve Sistem Uzmanlığı Paylaşım Alanı

Yazarlarımız


İlhan ÇİÇEK

2007 yılında Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldum.  2007 yılından itibaren Ağ ve Sistem Uzmanlığı, Ağ Yöneticiliği, Teknik Servis Müdürü olarak çeşitli kurumlarda çalıştım. Mart 2018 den itibaren ise Ağ Mühendisi olarak çalışmaktayım. Kendime ait  web sitelerinde bilişim sektörü ile ilgili Türkçe kaynak arşivi oluşması için makaleler yazmaktayım. CCNA Routing and Switching, Sophos Certified Engineer ve Sophos Certified Technician sertifikalarına sahibim.

——————————————————————————————————————–
Oğuz Erden
Oğuz Erden
Yazarımız liseyi Amasya-Merzifon Anadolu Teknik Lise’ si, Veritabanı Programcılığı bölümünde okudu. 2015 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Gerek öğrencilik yıllarında olsun gerek mezun olduktan sonra olsun çeşitli projelerde görev almış ve farklı bilişim firmalarında teknik destek personeli olarak çalışmıştır. Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi’ nde Assistant Network Support Specialist olarak görev almış ve şuanda özel bir çağrı merkezi şirketinde Network uzmanı olarak çalışmaktadır.
——————————————————————————————————————–
Murat Bıyık
Murat Bıyık
2017 Ocak ayında KTO Karatay Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdim. 2018 Şubat itibariyle Telcoset İleri Teknoloji Stratejik İş Geliştirme Danışmanlık Şirketinin Milli Savunma Bakanlığı projesinde Network Mühendisi olarak görevime devam etmekteyim. 2018 Eylül itibariyle Cisco Certified Network Associate (CCNA) sertifikasına sahibim.